
Distriktet har mange spennende jentespillere. 13 år gamle Frida Grønhella fra Eidskog er en av disse, og har nå også kvalifisert seg til J2003 krets. Vi leser ikke mye om kvinnefotballen i distriktet, og heller ikke mye om de yngre jentene. Det som er spennende er at det er merkbart mange yngre jenter som hevder seg i distriktet.
Eidskogjenta, Frida, er liten av vekst med god teknikk, kvikke føtter og en fin fotballforståelse. Litt som sitt eget idol med andre ord.
Glomdalsprofil – Frida Grønhella
Klubb: Eidskog Fotball
Posisjon på banen: Sentral offensiv midtbane
Favorittspiller: Lionel Messi
Favorittlag: Manchester United
Hva gjør du på fritiden: Spiller fotball og er med venner
Beste egenskaper: Fart og gjennombruddspasninger
Beste øyeblikk: Årets Matrand cup med laget vil jeg si. Hele laget presterte så godt vi kunne, fikk gode resultater og vant cupen! Det var moro, spesielt siden det er første gangen det er mulig å «vinne» Matrand cup. Bakers elite cup med kretslaget er også noe jeg setter høyt. Å bli kjent med nye spillere og deres spillemåter.
Verste motstander i serien: Brumunddal og Kongsvinger. Det er fordi begge lagene hadde gode spillere og et bra forsvar. Det gjorde det vanskelig å komme seg forbi og avslutte.